Kannattavat yritysjäsenet

Kannattavaksi yritysjäseneksi voidaan hyväksyä muu kuin franchisingtoimintaa harjoittava oikeuskelpoinen yhteisö, joka on kiinnostunut franchisingtoiminnasta ja haluaa edistää yhdistyksen tarkoituksen toteuttamista.

Accountor
Siltasaarenkatu 18-20 A
00530 Helsinki
puh.p. 020 - 744 2000
Eeva Koskela
myynti@accountor.fi
www.accountor.fi

Ali Consulting Oy
Pohjoinen rautatiekatu 11 a 19
00100 Helsinki
puh.+358405113799
Antti Isokangas
antti.isokangas@aliconsulting.fi
www.aliconsulting.fi

Asianajotoimisto Bird & Bird Oy
Mannerheimintie 8
00100 Helsinki
puh.p. 09-622 6670, f. 09-622 6677
Jori Taipale, Maisa Nikkola
etunimi.sukunimi@twobirds.com
www.twobirds.com

Asianajotoimisto Borenius Oy
Eteläesplanadi 2
00130 Helsinki
puh.p. 09-615 333, f. 09-615 33499
Åsa Krook
etunimi.sukunimi@borenius.com
www.borenius.com

Asianajotoimisto Castrén & Snellman
Erottajankatu 5 A
00131 Helsinki
puh.+358 (0) 50 336 0209
Sakari Salonen
sakari.salonen@castren.fi
www.castren.fi/

Asianajotoimisto Eversheds Oy
Fabianinkatu 29 B
00100 Helsinki
puh.+358 10 684 1617
Tiina Ashorn
tiina.ashorn@eversheds.fi
www.eversheds.fi

Asianajotoimisto HH Partners Oy
PL 232
00101 Helsinki
puh.puh. 09-177 613, fax. 09-653 873
Esa Korkeamäki

Asianajotoimisto Mercatoria Oy
Tekniikantie 12
02150 Espoo
puh.040-844 2136
Pekka Suominen
etunimi.sukunimi@mercatoria.fi
www.mercatoria.fi

Asianajotoimisto Merilampi Oy
Lönnrotinkatu 5
00120 Helsinki
puh.puh. +358 9 686 481, fax. +358 9 6864 8419
Merja Blankenstein
etunimi.sukunimi@merilampi.com
www.merilampi.com

AYT-kassa
Ratavartijankatu 2
00520 Helsinki
puh.puh. 09 - 253 53 100, fax. 09 - 253 53 131
Sami Aapro
www.ayt.fi

Citycon Oyj
Korkeavuorenkatu 35
00130 Helsinki
puh.0207 664 500
Jussi Vyyryläinen
etunimi.sukunimi@citycon.com
www.citycon.fi

Deloitte
Porkkalankatu 24 / PL 122
00181 Helsinki
puh.020-755 5325
Ari Hakkola
etunimi.sukunimi@deloitte.fi
www.deloitte.com/view/fi_FI/fi/index.htm

Delta Auto Oy
Kotitontuntie 2
02200 Espoo
puh.050 3004000
Timo Korpela
timo.korpela@delta.fi
www.delta.fi

Etera
Palkkatilanportti 1
00240 Helsinki
puh.+358 407789865
Heta Warto-Tillander
etunimi.sukunimi@etera.fi
www.etera.fi/fi/Sivut/default.aspx

Finnvera
PL 1010
00101 Helsinki
puh.029 460 2525
Jukka Suokas
jukka.suokas@finnvera.fi
www.finnvera.fi

Fonecta
Televisiokatu
00240 Helsinki
puh.040 670 8897
Riikka Oksa
riikka.oksa@fonecta.fi
www.fonecta.fi/yrityksille

Franchise Business College
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.09 -270 70 270
posti(at)fbc.fi
www.fbc.fi/fbc/

FranCon
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.+358 50 553 5799
Henri Laakso
etunimi.sukunimi@francon.fi
www.francon.fi/

Helsinki Foodstock Oy
Hermannin Rantatie 2 B
00580 Helsinki
puh.+358 207 716 542
Anssi Koivula
anssi.koivula@foodstock.fi
www.foodstock.fi/

If
Niittyportti 4
02200 Espoo
puh.010 19 15 15
Pertti Pellikka
pertti.pellikka@if.fi
www.if.fi

Keskinäinen Vakuutusyhtiö Fennia
Televisiokatu 1
00240 Helsinki
puh.010 503 5631
Kari Björklöv
kari.bjorklov@fennia.fi
www.fennia.fi

Ketju.fi
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.+358 50 374 1001
Päivi Lääkkö
paivi.laakko@ketju.fi
www.ketju.fi/ketjut.php

Lexia Asianajotoimisto Oy - Lexia Attorneys Ltd
Kalevankatu 20
00100 Helsinki
puh.+358 (0)10 4244 200
Mikko Räsänen ja Peter Jaari
etunimi.sukunimi@lexia.fi
www.lexia.fi

Lönnberg Print & Promo
Pakarituvantie 7
00410 Helsinki
puh.+358 40 835 5499
Jarkko Viheriävaara
etunimi.sukunimi@lonnberg.fi
www.lonnberg.fi/

Nooa Säästöpankki
Aleksanterinkatu 48 A 3.krs.
00100 Helsinki
puh.010 436 6400
saastopankki.fi/nooa

NÄE ry
Eteläranta 10
00130 Helsinki
puh.029 3000 900
Panu Tast
panu.tast@naery.fi
www.naery.fi

Properta Asianajotoimisto Oy
Unioninkatu 7 B 17
00130 Helsinki
puh.+358 40 561 4961
Hanna-Maija Elo
hanna-maija.elo@properta.fi
www.properta.fi/

Regus
Mannerheimintie 113
00280 Helsinki
puh.040-4560225
Juha Hakala
juha.hakala@regus.com
www.regus.fi

Staria Oyj
Yrjönkatu 24
00100 Helsinki
puh.0407435133
Maaria Isoviita
etunimi.sukunimi@staria.fi
www.staria.fi

Suomen Talousverkko Oy
Kutomotie 2
00380 Helsinki
puh.050 525 0617
Timo Tiainen
etunimi.sukunimi@talousverkko.fi
www.talousverkko.fi

Suomen Uusyrityskeskukset ry
Eteläranta 10
00130 Helsinki
puh.+358500731445
Jari Jokilampi
jari.jokilampi@uusyrityskeskus.fi
www.uusyrityskeskus.fi

Suomen Yrittäjäin Työttömyyskassa SYT
Mannerheimintie 76 A, 4.kerros
00101 Helsinki
puh.(09)622 4830
Merja Jokinen
neuvonta@syt.fi
www.syt.fi/

Vauraus Suomi Oy
Keilaranta 1
02150 Espoo
puh.+358407018858
Ilkka Maulavirta
ilkka.maulavirta@vauraus.fi
www.vauraus.fi/

YIT Rakennus Oy
Panuntie 11
00621 Helsinki
puh.+358 400 995 380
Heikki Roivainen
etunimi.sukunimi@yit.fi
www.yit.fi