Kannattavat yritysjäsenet

Kannattavaksi yritysjäseneksi voidaan hyväksyä muu kuin franchisingtoimintaa harjoittava oikeuskelpoinen yhteisö, joka on kiinnostunut franchisingtoiminnasta ja haluaa edistää yhdistyksen tarkoituksen toteuttamista.

Accountor
Keilaniementie 1
02150 Espoo
puh.020 744 2400
Tom Spaak
myynti@accountor.fi
www.accountor.com/fi/finland

Ali Consulting Oy
Pohjoinen rautatiekatu 11 a 19
00100 Helsinki
puh.+358405113799
Antti Isokangas
antti.isokangas@aliconsulting.fi
www.aliconsulting.fi

Asianajotoimisto ADVOCARE Oy
Erottajankatu 11 A 22 (IV. krs.)
00130 Helsinki
puh.010 666 5680
Patrick Lindgren
patrick.lindgren@advocare.fi
www.advocare.fi

Asianajotoimisto Bird & Bird Oy
Mannerheimintie 8
00100 Helsinki
puh.p. 09-622 6670, f. 09-622 6677
Jori Taipale, Maisa Nikkola
etunimi.sukunimi@twobirds.com
www.twobirds.com

Asianajotoimisto Borenius Oy
Eteläesplanadi 2
00130 Helsinki
puh.p. 09-615 333, f. 09-615 33499
Åsa Krook
etunimi.sukunimi@borenius.com
www.borenius.com

Asianajotoimisto Castrén & Snellman
Erottajankatu 5 A
00131 Helsinki
puh.+358 (0) 50 336 0209
Sakari Salonen
sakari.salonen@castren.fi
www.castren.fi/

Asianajotoimisto Eversheds Oy
Fabianinkatu 29 B
00100 Helsinki
puh.+358 10 684 1617
Tiina Ashorn
tiina.ashorn@eversheds.fi
www.eversheds.fi

Asianajotoimisto HH Partners Oy
PL 232
00101 Helsinki
puh.puh. 09-177 613, fax. 09-653 873
Esa Korkeamäki

Asianajotoimisto Mercatoria Oy
Tekniikantie 12
02150 Espoo
puh.040-844 2136
Pekka Suominen
etunimi.sukunimi@mercatoria.fi
www.mercatoria.fi

BRANG Oy
Lemminkäisenkatu 14-18
20520 Turku
puh.+358500711619
Mona Haataja
mona.haataja@brang.fi
www.brang.fi

Checkout Finland Oy
Pyhäjärvenkatu 5
33200 Tampere
puh.09 4282 7111
Mikko Ketola
myynti@checkout.fi
www.checkout.fi

Citycon Oyj
Korkeavuorenkatu 35
00130 Helsinki
puh.0207 664 500
Jussi Vyyryläinen
etunimi.sukunimi@citycon.com
www.citycon.fi

Finnvera
PL 1010
00101 Helsinki
puh.0294602215
Anneli Soppi
anneli.soppi@finnvera.fi
www.finnvera.fi

Franchise Business College
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.09 -270 70 270
posti(at)fbc.fi
www.fbc.fi/fbc/

FranCon
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.+358 50 553 5799
Henri Laakso
etunimi.sukunimi@francon.fi
www.francon.fi/

Grano
Pakarituvantie 7
00410 Helsinki
puh.+358 401831500
Mika Taipalus
etunimi.sukunimi@grano.fi
www.grano.fi/

Helsinki Foodstock Oy
Hermannin Rantatie 2 B
00580 Helsinki
puh.+358 207 716 542
Anssi Koivula
anssi.koivula@foodstock.fi
www.foodstock.fi/

If
Niittyportti 4
02200 Espoo
www.if.fi

Kaso
Lyhtytie 2 ,
00750 Helsinki
puh.010 2713 722
Jussi Lehtonen
jussi.lehtonen@kaso.fi
www.kaso.fi

Keskinäinen Työeläkevakuutusyhtiö Elo
Revontulentie 7
02100 Espoo
puh.020 703 5420
Joni Tikkanen
etunimi.sukunimi@elo.fi
www.elo.fi/

Keskinäinen Vakuutusyhtiö Fennia
Kyllikinportti 2, Helsinki
00017 Fennia
puh.010 503 5631
Kari Björklöv
kari.bjorklov@fennia.fi
www.fennia.fi

Ketju.fi
Ratamestarinkatu 11 A
00520 Helsinki
puh.+358 40 765 9526
Mika Pamilo
mika.pamilo@ketju.fi
ketju.fi/fi

Leipurin Oyj
Tahkotie 1 E 2
01530 Vantaa
puh.+358 (0) 40 576 8348
Mikko Laavainen
etunimi.sukunimi@leipurin.com
www.leipurin.com/fi/etusivu

Lexia Asianajotoimisto Oy - Lexia Attorneys Ltd
Kalevankatu 20
00100 Helsinki
puh.+358 (0)10 4244 200
Mikko Räsänen ja Peter Jaari
etunimi.sukunimi@lexia.fi
www.lexia.fi

NÄE ry
Eteläranta 10
00130 Helsinki
puh.029 3000 900
Panu Tast
panu.tast@naery.fi
www.naery.fi

Oy Suomen Valokyltti Ab
Patotie 2
01600 Vantaa
puh.+358(0)45 201 7720
Juhani Kotro
juhani.kotro@valokyltti.fi
www.valokyltti.fi

Properta Asianajotoimisto Oy
Unioninkatu 7 B 17
00130 Helsinki
puh.+358 40 561 4961
Hanna-Maija Elo
hanna-maija.elo@properta.fi
www.properta.fi/

PwC Suomi/PricewaterhouseCoopers Oy
Itämerentori 2
00101 Helsinki
puh.+358 40 713 3683
Jani Järvensivu
jani.jarvensivu@pwc.com
www.pwc.fi/

Staria Oyj
Yrjönkatu 24
00100 Helsinki
puh.0505015315
Anu Hemmilä
etunimi.sukunimi@staria.com
www.staria.fi

Suomen Uusyrityskeskukset ry
c / o UMA Teurastamo, Lautatarhankatu 10
00580 Helsinki
puh.040 587 2445
Susanna Kallama
susanna.kallama@uusyrityskeskus.fi
www.uusyrityskeskus.fi

Suomen Yrittäjäin Työttömyyskassa SYT
Mannerheimintie 76 A, 4.kerros
00101 Helsinki
puh.(09)622 4830
Merja Jokinen
neuvonta@syt.fi
www.syt.fi/

Virtual Pro Team Oy
puh.+35840756 5345
Maisa Koivisto
maisa.koivisto@viprot.fi
www.virtualproteam.fi

Visma Solutions Oy
Valtakatu 51
53100 Lappeenranta
puh.+358 40 501 5521
Pekka Kotovaara
sukunimi.etunimi@visma.com
www.vismasolutions.com/

Yrityspörssi
puh.050 434 9303
Meri Varkoi-Anhava
meri.varkoi@yritysporssi.fi
www.yritysporssi.fi